O nas

Fotopsy.pl to Piegus, Buddy, Ola i Mateusz.

Wszystko zaczęło się od Piegusa. Gdy Ola pracowała w schronisku jako wolontariusz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu poznała go – półrocznego, pięknego, białego psa. „Ech, szybko znajdzie dom” – pomyślała. Ale czas mijał i pół roku później piękny, biały pies nadal siedział w ciasnym boksie. Ola wzięła go na spacer i… oboje się w sobie zakochali. 19 maja 2007 roku zamieszkali razem. Niedługo potem poznali Mateusza i Wiki – piękną, biszkoptową labradorkę. Ola polubiła Mateusza, a Piegus polubił Wiki i w ten sposób mogliśmy chodzić na podwójne randki. ;)

Okazało się, że nie tylko psy nas łączą, ale również zamiłowanie do fotografii, i razem zaczęliśmy zagłębiać się w te cudowne hobby. Najczęściej fotografujemy psiaki ze schroniska, ponieważ wierzymy, że dobre zdjęcia potrafią uratować życie. Kochamy również fotografować nasze psy, które mają więcej zdjęć niż my – Ola i Mateusz – razem wzięci. :)

Uważamy, że każdy pies jest piękny – nawet, jeśli dla osób postronnych jego uroda może budzić poważne wątpliwości, dla swojego opiekuna jest wyjątkowy i niezaprzeczalnie najpiękniejszy na świecie. I zgadzamy się z tym bez dwóch zdań, ponieważ największe piękno psa tkwi w jego wnętrzu, charakterze, przywiązaniu okazywanym opiekunowi oraz w tym, że jest po prostu psem. Dlatego podczas sesji fotograficznej najważniejsze jest dla nas to, by pokazać wszystko, co w psie najpiękniejsze – jego charakter. W końcu, gdy wspominamy nasze ukochane zwierzęta, których już z nami nie ma, najczęściej myślimy o tym, jak oddany, wierny, zabawny był nasz przyjaciel. I to chcemy
pokazać na zdjęciach, by zatrzymać wspomnienia na zawsze.

Wiki odeszła zdecydowanie za wcześnie, po krótkiej, ale ciężkiej walce z rakiem. 22 września 2011 r. dołączył do nas Buddy – niewielki, trochę nieśmiały psiak nieco przypominający liska. Mieszkamy wszyscy razem w Warszawie. Oferujemy sesje zdjęciowe dla właścicieli psów, hodowców, a także dla psów poszukujących domów. Psy do adopcji fotografujemy bezpłatnie.

Dodaj komentarz